HÜRRİYET EGE


Pırlanta Kursu

KUŞADASI Kuymcular Dernegi ile Kuşadası Ticaret Odası’ nın işbirliğiyle kuyumcular için pırlanta kursu açıldı. Dernek Başkanı Bülent Bakyaz, kurs gören tezgahtar ve kuyumcuların müşterilerine daha bilinçli ve teknik konularda daha donanımlı hizmet verebilceğini söyledi. Meslekteki her bireyin bilgili, eğitimli ve diplomalı konuma getirmek için eğitim çalışmaları yaptıklarını belirten Kuşadası Kuyumcular Derneği Başkanı Bülent Bakyaz, bu çalışmalar kapsamında pırlanta kursu açtıklarını dile getirdi. "Pırlantanın altınla birlikte kuyumculuğun ana maddesi olduğunu anlatan Bakyaz, Pırlantanın berraklığı, rengi ve diğer vasıfları konusunda en ince ayrıntılarıyla bilinmesi gerek mesleki bilgileri bu kurslarda ulaşmayı amaçlıyoruz" dedi.

USTA ÖGRETİCİ BELGESİ

Beş gün süreli pırlanta kursuna 26 kişinin katılarak sertifika almaya hak kazandığını belirten Bakyaz, kurs için talep olduğunu, yeni kurs düzenleyeceklerini söyledi. Kuşadası Kuyumcular Derneği, nisan ayı başında ’’pırlanta öğreticiliği’’ kursu açacak. Kuşadası Çıraklık Eğitim Merkezi’ndeki kurslar 15 gün süreli olacak. Kursa katılacaklara eğitim süresi sonunda usta öğretici belgesi verilecek. Usta öğretici belgesi alanların yanlarında çalışanların da çıraklık ve kalfalık kurslarına gönderileceğini anlatan Bakyaz, "Meslekteki her kişiyi bilgili eğitimli ve diplomalı bir konuma getirmek için sektörümüzde eğitim çalışmalarımız aralıksız sürecek’’ dedi.

Kuyumculara Özel Pırlanta Kursu

Kuşadası kuyumcular Derneği ile Kuşadası Ticaret Odası nın işbirliğiyle kuyumcular için pırlanta kursu açıldı. Dernek Başkanı Bülent Bakyaz, meslekteki her bireyi bilgili eğitimli ve diplomalı konuma getirmek için eğitim çalışmaları yaptıklarını belirtti.