IDL Türkiye’nin Gemoloji Laboratuvarı ( International Gemology Laboratory)

Uluslararası pırlanta laboratuvarı, New York merkezli gemoloji laboratuvarıdır.
“Diamonds are safe by IDL”  (Pırlanta IDL ile Güvende) sloganıyla pırlanta sertifikası veren IDL, kar amacı olmayan objektif bir kuruluştur. Değerli taşlar bilimi (Gemoloji) konusunda uzmanların çalıştığı IDL kısa zamanda kendi dalında prestijli kuruluşlardan biri haline gelmiştir.

IDL Türkiye’nin hedefi Orta Doğu pırlanta piyasasına sertifika ile güven getirmek, ne aldığını ve ne sattığını bilen kişiler yetiştirmek ve her pırlantanın üzerine güveni işleyerek tüketicinin mağdur olmasına engel olmaktadır.

IDL Türkiye, Darphane tarafından onaylı tek değerli taş laboratuvarıdır. Kuyumculara yönelik pırlanta uzmanlık eğitimleri düzenleyen IDL, son tüketicinin sertifika bilincini arttırmak amaçlı eğitim seminerleri düzenlemeye devam etmektedir.

Elinizdeki IDL sertifikasının geçerliliğini www.idlab.us adresinden, ortadaki kutucuğa sertifika numarasını girerek (Report No) kontrol edebilirsiniz. Sertifikanın görülmemesi durumunda 0212 527 88 60 telefon numarasından uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Pırlanta IDL ile Güvende…